Комплектування спецшколи-інтернату дітьми
1.1. Чисельність загального контингенту учнів визначається щороку з урахуванням можливостей матеріальної бази спецшколи-інтернату, з обов’язковим дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.
1.2. Класи та групи спецшколи-інтернату комплектуються учнями та вихованцями з порушеннями психофізичного розвитку, що зумовлюють типологічні особливості навчально-пізнавальної діяльності.
1.3. Скерування дітей здійснюється департаментом на підставі висновку психолого-медико-педагогічної консультації (далі ПМПК) відповідно до медичних показань і протипоказань та заяв батьків або осіб, які їх замінюють.
1.4. У випадках, коли висновок може бути сформульований лише після тривалого вивчення дитини, за рекомендацією ПМПК та скеруванням департаменту її приймають на навчання з випробувальним терміном на один навчальний рік. Після закінчення випробувального терміну навчання ПМПК здійснює повторне психолого-педагогічне вивчення дитини для уточнення рішення щодо організації її навчання та корекційно-розвиткової роботи.
1.5. Прийом дітей до спецшколи-інтернату та формування дошкільного відділення і класів у спеціальній школі-інтернаті, переведення в інший клас здійснюється до початку навчального року. Прийом учнів до спецшколи-інтернату у разі потреби проводиться протягом навчального року на підставі висновку ПМПК та скерування департаменту.
1.6. Зарахування учнів до спецшколи-інтернату проводиться наказом директора на підставі таких документів:
- заяви батьків або осіб, що їх замінюють;
- скерування департаменту;
- копії свідоцтва про народження дитини;
- висновку психолого-медико-педагогічної консультації;
- особової справи (витягу з особової справи) та документа про наявний рівень освіти (крім дітей, які зараховуються до підготовчого, першого класів);
- індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда;
- довідок про стан здоров’я дитини: „Медичної карти дитини” (ф. № 026/0, витяг з „Історії розвитку дитини” (ф. № 112/0) з даними про результати аналізів), копії „Карти профілактичних щеплень” (ф. № 063/0), довідки закладу охорони здоров’я про те, що дитина не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями і може відвідувати навчальний заклад.
Діти з недорозвиненим мовлення повинні мати висновок сурдолога.
1.7. Зарахування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснюється на підставі документів, передбачених чинним законодавством України.
1.8. Документи, необхідні для зарахування дитини до спецшколи-інтернату, подаються особисто батьками або особами, що їх замінюють.
1.9. Протягом року проводяться засідання шкільної ПМПК (не рідше ніж двічі на рік) з психолого-педагогічного вивчення дітей з метою визначення труднощів їхньої навчально-пізнавальної діяльності, надання обґрунтованих психолого-педагогічних рекомендацій щодо змісту, форм, методів навчання та особливостей корекційно-розвиткової роботи відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку, для дитини з інвалідністю – з урахуванням індивідуальної програми реабілітації.
5.10.Відповідно до висновку ПМПК, у разі поліпшення стану здоров’я, досягнення успіхів у навчанні, учні спецшколи-інтернату переводяться до іншого типу навчального закладу. Питання про подальше влаштування дитини вирішують батьки або особи, що їх замінюють, спільно з департаментом.
5.11.За наявності вільних місць у класах до спецшколи-інтернату можуть бути зараховані учні інших спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів.
5.12.Загальними протипоказаннями для зарахування дитини до спецшколи-інтернату є:
- епілепсія з частими епілептичними нападами;
- стійкий денний і нічний енурез і енкопрез внаслідок органічного ураження центральної нервової системи;
- судомні напади, шизофренія з наявністю продуктивної симптоматики, тяжкі порушення поведінки, небезпечні для дитини та її оточення;
- тяжка глибока розумова відсталість, органічна деменція різного походження з вираженою дезадаптацією;
- психічні захворювання, тяжкі нервово-психічні порушення;
- психопатія і психопатоподібні стани різного характеру;
- інфекційні захворювання до закінчення терміну ізоляції;
- бацилоносійство (стосовно дифтерії та кишкових інфекцій);
- всі контагіозні та паразитарні хвороби очей і шкіри;
- туберкульоз.
5.13.Відрахування дітей із спецшколи-інтернату здійснюється в
порядку, визначеному чинним законодавством України.
Коментарi